Firmanı Ekle

Sigortayı Neden Tercih Etmeliyiz Sigorta Çeşitleri Nelerdir

  • 14.04.2021
  • 0

SİGORTAYI NEDEN TERCİH ETMELİYİZ SİGORTA ÇEŞİTLERİ NELERDİR

 Sigorta nedir sorusuna şöyle cevap vebiliriz; Sigorta kişinin malı ve can güvenliğini sağlama almak için yapılması gereken bir işlemdir. Hayatımızda karşılaşacağımız birçok soruna karşı sigorta yaptırmamız gerekiyor. Sigorta bir önlemdir. Sigorta yaptırmak herhangi bir sorun karşısında o sorunun önlemini almada önemli bir etkendir. Sigorta yaptırmadan önce araştırma yapılması gerekmektedir. O sigortanın size sağlayacağı faydaları ve avantajları bilmemiz gerekiyor. Sigortanın size sağlayacağı güvenceye de dikkat etmemiz gerekiyor. Herkesin ihtiyacına göre sigorta çeşitleri bulunmaktadır.

Sigorta türlerini şöyle sıralayabiliriz;

*Konut sigortası

*Hayat sigortası

*Deprem sigortası

*Sağlık sigortası

*Araba sigortası

*Nakliyat sigortası

*Özel güvenlik sigortası

*İş yeri sigortası

*Bireysel emeklilik sigortası

*Seyahat sigortası

Deprem sigortası: herhangi bir depreme karşı kişinin yaşayacağı maddi manevi kayıpların onarılması için tercih edilen bir sigorta türüdür. Depreme karşı her zaman kendimizi güvence altına almalıyız. Yaşanan hasar kaybını en aza indirmek için deprem sigortası yaptırılması gerekiyor. deprem sigortası deprem sonrasında yaşanan hasar kaybını belirler ve o hasarın onarımını sağlar. Deprem bir doğal afettir bu yüzden depremin ne zaman ne şekilde geleceği belli olmamaktadır. Bu sebepten ötürü kişinin yapacağı deprem sigortası deprem sonrasında yaşanacak maddi manevi hasarın karşılanmasını sağlamaktadır.

Sağlık sigortası: hayatımızda karşılaşacağımız sağlık sorunlarına karşı belirli tedbirler alınması gerekiyor. Yaşayacağımız kaza veya herhangi bir sağlık sorununda yaptırdığımız sağlık sigortası yapılan tedavi sürecindeki ödenecek ücreti en aza indirmektedir.

Araba sigortası: Herhangi bir kaza anında meydana gelen hasarın ve zararların belirlenmesi ve güvence altına alınmasıdır.

Bireysel emeklilik sigortası: her ay bütçenizdeki belli bir miktar paranın yatırılmasıyla başlatılır ve emeklilikten sonra yatırılan o paranın güvenli bir şekilde kullanılmasıdır.

Sigorta nasıl yapılır sorusuna şöyle bir cevap verebiliriz.  Kişi taşınır taşınmaz fark etmeksiniz sigorta yaptıracağı malı seçer. Yaptırmak istediği sigortayı belirler daha sonra güvenilir, kendisine uygun bir sigorta acentesinden bilgi alıp talimatlar kapsamında sigortasını başlatır. Daha sonra herhangi bir mal ile yaşayacağınız bir sorunda sigorta şirketi ihtiyaçlarınızı karşılayıp sorunları giderecektir.

Sigorta yaptırmanın kişiye sağladığı yararlar;

Sigorta yaptırarak pek çok giderden kurtulabilirsiniz.

Bütçe korunması sağlanabilir.

Kayıpların en aza indirilmesi sağlanır

Yaşam standartlarını ekonomik açıdan korumaktadır.

Sağlığınız arabanız malınız ve benzeri birçok şey koruma altında olacaktır.

Biranda gelen istenmeyen kazalara karşı önlem alınacaktır.

                                                                                                                                                                                                                 Nazlı ayvaoğlu